Pozyczka w 15 minut to produkt finansowy wybierany przez osoby, którym bardzo zależy na czasie – mają niespodziewane wydatki, chcą sfinansować dowolny cel konsumpcyjny i potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Pozyczki w 15 minut oferują firmy z sektora pozabankowego, które nie mają wobec klientów tak dużych wymagań, jak banki i SKOK-i. Tego typu produkty finansowe charakteryzują się małą ilością formalności i są dostępne bez wychodzenia z domu – przez internet. W jaki sposób jest możliwe uzyskanie pieniędzy w kilkanaście minut?

Wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na stronie internetowej, a środki mogą znaleźć się na koncie odbiorcy nawet w kwadrans. Parabanki błyskawicznie sprawdzają klientów, a na rynku dostępne są również oferty, które nie wymagają weryfikacji w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Przelew środków jest dokonywany z banku, w którym klient posiada osobisty rachunek, dzięki czemu nie trzeba czekać na rozliczenia międzybankowe – środki księgowane są błyskawicznie.

Czym wyróżnia się oferta pożyczki w 15 minut?

Instytucje z sektora pozabankowego przez cały czas rozszerzają zakres dostępnych usług, żeby oferować klientom produkty spełniające ich wymagania. Pożyczka w 15 minut na konto to propozycja, która zdecydowanie skraca czas oczekiwania na pieniądze. Przede wszystkim nie wymaga przedstawiania zaświadczeń z zakład pracy potwierdzających wysokość zarobków czy formy zatrudnienia. To przeciwieństwo pożyczek bankowych lub kredytów, w przypadku których zdolność kredytowa wnioskodawcy jest szczegółowo badana i oparta o dokumenty od pracodawcy. Szybkie pożyczki omijają te formalności – do przyznania środków w zupełności wystarczy oświadczenie klienta o wysokości dochodów i formie zatrudnienia.

Pożyczki w 15 minut wyróżniają łatwą dostępnością – mogą z nich korzystać różnorodne grupy klientów, zarówno osoby mające na swoim koncie wiele zobowiązań, jak i osiągające przychody z różnych źródeł. Kolejną cechą, którą wyróżnia się wiele ofert, są darmowe pożyczki dla nowych klientów. Na czym to polega? Osoby, które nigdy nie korzystały z usług danego parabanku, mogą otrzymać pierwszą, całkowicie nieoprocentowaną pożyczkę, które RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%. Oznacza to, że pożyczkobiorca spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. Przykładowo, jeśli otrzymał na konto 2000 zł, to nie zapłaci żadnych dodatkowych kosztów i będzie musiał zwrócić również 2000 zł.

Jakie firmy udzielają pożyczek w 15 minut online?

Pożyczka w 15 minut przez internet bez zaświadczeń to domena instytucji z sektora pozabankowego, czyli tzw. parabanków. Zajmują się tym różne firmy, m.in. Vivus, NetCredit, Alegotówka, Tani Kredyt czy Kuki.

Pożyczka w 15 minut online oferowana przez Vivus może opiewać na kwoty w wysokości od 100 zł do 3000 zł, a okresem kredytowania od 1 do 30 dni. Od wnioskodawcy nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, w zupełności wystarczy oświadczenie sporządzone przez klienta. Firma sprawdza natomiast bazy BIK oraz wymaga przelewu weryfikacyjnego, za pomocą którego potwierdza się dane osoby składającej wniosek. Pomimo że wypełnienie wniosku trwa ok. 5 minut, a większość pożyczek jest na koncie w ciągu 15 minut, to zdarza się, że pożyczkobiorcy czekają na decyzję do 72 godzin.

Z kolei NetCredit oferuje kwoty od 300 zł do 3000 zł. Tak, jak w przypadku oferty Vivus, również tutaj maksymalny okres kredytowania wynosi 30 dni. Od klientów wymagany jest przelew weryfikacyjny, zaświadczenie o dochodach, a firma sprawdza bazy BIK.

Pożyczka w 15 minut przez internet oferowana przez Alegotówka to rozwiązanie, za pomocą którego pożyczkobiorca może otrzymać kwoty od 500 zł do 5000 zł. Jest to zatem rozwiązanie dla osób, które potrzebują większego zastrzyku gotówki. Spłata zobowiązania powinna nastąpić maksymalnie w ciągu 30 dni. Oczekiwanie na decyzję trwa kilka minut, a do sprawdzenia danych klienta nie jest wymagany przelew weryfikacyjny. Firma nie wymaga także zaświadczeń o dochodach, jednak sprawdza wnioskodawcę w bazach BIK.

Z kolei oferta Tani Kredyt pozwala na zaciągnięcie zobowiązania w przedziale od 200 zł do 3100 zł, ze spłatą w ciągu maksymalnie 30 dni. Firma wymaga od klienta dokonania zwrotnego przelewu weryfikacyjnego, a gotówka jest na koncie od razu po otrzymaniu przelewu. Tani Kredyt sprawdza również rejestry BIK, ale nie oczekuje przedstawienia zaświadczeń o dochodach.

Kuku to pożyczki w kwocie od 200 zł do 3000 zł. Podobnie jak w przypadku Tani Kredyt, również tutaj decyzja o przyznaniu pieniędzy jest wydawana natychmiast po otrzymaniu przelewu weryfikacyjnego. Firma nie sprawdza jednak rejestrów BIK ani nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Maksymalny okres kredytowania wynosi 30 dni.

Warunki i formalności związane z pożyczką w 15 minut?

Pożyczka w 15 minut to wygodne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić czas, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach. Formalności zostały maksymalnie uproszczone, w ten sposób, żeby klienci mogli uzyskać gotówkę szybko i bez zbędnego oczekiwania. Żeby otrzymać pożyczkę w 15 minut na dowód należy mieć polskie obywatelstwo, pełną zdolność do czynności prawnych, ukończone 18 lat, a także osobisty rachunek bankowy oraz numer telefonu. Złożenie wniosku jest bardzo proste – wystarczy wejść na stronę internetową parabanku, a następnie zarejestrować się i zalogować do serwisu.

W dalszej kolejności należy przystąpić do wypełniania wniosku o pożyczkę. Klient jest proszony o podanie danych osobowych – należy wpisać imię i nazwisko, adres, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego. Konieczne jest także podanie numeru telefonu oraz osobistego konta bankowego. Dalszy krok to uzupełnienie informacji o osiąganych zarobkach – ich wysokości, a także formie zatrudnienia. Trzeba podać, czy dochody otrzymuje się w związku z umową o pracę, umową zlecenie, o dzieło czy prowadzoną działalnością gospodarczą.

Po wypełnieniu wniosku należy wykonać zwrotny przelew weryfikacyjny, najczęściej opiewający na 1 gr lub 1 zł. Kwotą trzeba przelać z osobistego rachunku bankowego zarejestrowanego na nazwisko osoby, która składa wniosek o pożyczkę. Po pomyślnej weryfikacji klient otrzymuje pieniądze na konto – z reguły odbywa się to w ciągu 15 minut.

Kto może wziąć pożyczkę w 15 minut?

Grupa klientów, którzy mogą skorzystać z szybkich pożyczek, jest bardzo szeroka, z reguły są to jednak osoby, które z jakichś powodów nie mogą liczyć na oferty banków i szukają wygodnej alternatywy dla tradycyjnych kredytów. Z pożyczki w 15 minut na dowód zazwyczaj korzystają osoby posiadające na swoim koncie zadłużenia, którzy ze względu na niską zdolność kredytową nie są w stanie otrzymać środków z innych źródeł. 

Szybkie pożyczki to rozwiązanie, z którego korzystają również klienci zatrudnieni na umowy cywilnoprawne – umowę zlecenie czy o dzieło, szczególnie jeśli ich dochody nie są regularne lub jedynie sezonowe. Na zastrzyk gotówki mogą też liczyć klienci osiągający przychody z tytułu emerytury, renty lub najmu. Z reguły parabanki akceptują oświadczenia klientów o dochodach, zdarza się jednak, że wymagają przedstawienia wyciągu z konta, który potwierdzi, że pożyczkobiorca zarabia i będzie w stanie spłacić pożyczkę.

Pożyczki w 15 minut – jak szukać zaufanych ofert?

Szybkie pożyczki to bardzo kuszące oferty, które są łatwo dostępne dla klientów – wystarczy dostęp do internetu i wypełnienie wniosku. Nie zawsze jednak parabanki oferują korzystne warunki, zwłaszcza w przypadku mniej znanych firm. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz zaufaną ofertę, która nie narazi Cię na horrendalne koszty, koniecznie dokładnie sprawdzaj wszystkie parametry pożyczki i warunki spłaty. Najlepiej korzystać z pierwszych nieoprocentowanych ofert dostępnych w wielu instytucjach z sektora pozabankowego. 

Darmowa pożyczka w 15 minut nie jest obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami, a jej RRSO wynosi 0%. Sprawdzaj również opinie innych klientów, którzy już korzystali z usług danej firmy i mogą podzielić się z Tobą cennymi wskazówkami, np. dotyczącymi parametrów oferty czy warunków spłaty zobowiązania. Zawsze weryfikuj też rzeczywistą roczną stopę zobowiązania – ten wskaźnik najpełniej informuje o kosztach pożyczki i uwzględnia prowizje, marże, ubezpieczenia oraz inne czynniki, które składają się na ostateczną kwotę do spłaty.

Pożyczki w 15 minut – ile można pożyczyć?

Wszystko zależy od rodzaju oferty i firmy pozabankowej. Z reguły pożyczki opiewają na kilka tysięcy złotych – od 3000 zł do 5000 zł, a ich spłata powinna odbyć się w ciągu 30 dni. Można też oczywiście znaleźć pożyczki ratalne, których kwoty wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych. Klienci HapiPożyczki mogą liczyć na kwoty w przedziale od 800 zł do 25 000 zł, z okresem kredytowania do 48 miesięcy. Z kolei osoby korzystające z usług Wonga mogą złożyć wniosek o środki w kwocie od 50 zł do 20 000 zł. Maksymalny czas spłaty zobowiązania wynosi nawet 50 miesięcy. Zaplo oferuje pożyczki do 15 000 zł, a klienci muszą oddać pieniądze do 36 miesięcy.

Wady i zalety szybkich pożyczek w 15 minut

Szybka pożyczka w 15 minut jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala uzyskać kilka-kilkanaście tysięcy złotych na dowolny cel. Niestety może się także stać przyczyną problemów finansowych, zwłaszcza w sytuacji, kiedy spłata zobowiązania zaczyna nas przerastać. Szybkie pożyczki mogą spowodować wpadnięcie w spiralę długów, a dzieje się tak np. w przypadku, gdy chcemy otrzymać środki na pokrycie innych zobowiązań. Takie postępowanie jest bardzo niebezpieczne, bo istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie spłacić pożyczek i wpadniemy w spirale długów.

Błyskawiczne pożyczki mają jednak wiele zalet. Jeśli podejdziemy do kwestii pożyczania pieniędzy z rozwagą i dokładnie sprawdzimy daną ofertę, to nie musimy się niczego obawiać. Środki znajdą się na naszym koncie w ciągu kwadransa – bez wychodzenia z domu i konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach z zakładu pracy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się pożyczka w 15 minut za darmo, dzięki której możemy sfinansować dowolny cel konsumpcyjny i nie płacić odsetek.