Pożyczki online — zbiór ofert

Pożyczki są dostępne na rynku finansowym od dawna. Korzysta z nich spora liczba osób, głównie ze względu na łatwość ich pozyskiwania. W dzisiejszych czasach zaciąganie pożyczki online raczej nikogo juz nie zdziwi, zwłaszcza że stale pojawiają się coraz korzystniejsze oferty, których warunki zachęcają do podbudowania domowego budżetu. Nie musimy już spełniać wielu formalności, aby uzyskać pomoc finansową.

Niekonieczne jest także długie czekanie na wydanie decyzji pożyczkowej. Obecnie wszystko możemy załatwić w krótkim czasie bez wychodzenia z domu. Jednak przed wyborem oferty warto dowiedzieć się, co decyduje o opłacalności pożyczki online na raty i na co powinniśmy zwracać uwagę. Sprawdźmy aktualne oferty pożyczek przez internet.

Pożyczki online — po co i dla kogo?

Parabanki stale kuszą nas wprowadzaniem nowych ofert, z którymi spotykamy się niemalże na każdym kroku. Widujemy liczne reklamy w telewizji czy internecie, mijamy banery i ogłoszenia w miastach. Pomimo krzykliwych nagłówków, które wręcz zachęcają do skorzystania z ofert, warto mieć głowę na karku. Oczywiście pożyczki prywatne online na raty wielokrotnie mogą uratować naszą sytuacje finansową.

Często zaciągamy je w celu spłaty dawnych zadłużeń lub zwyczajnie z powodu braku środków do życia. Jest to uzasadnione, gdy spodziewamy się przypływu gotówki w najbliższym czasie. Są one również doskonałą opcją, gdy na dany moment brakuje nam pieniędzy, a chcemy przykładowo sfinansować wymarzony urlop lub pokryć ważne wydatki związane z remontem, naprawą, leczeniem, itp.

O ile pożyczki online nie są niczym złym (a w wielu przypadkach wręcz przeciwnie), przed decyzją o podpisanie umowy powinniśmy poznać kilka kwestii, które pomogą nam wybrać najlepszą ofertę.

Pożyczki online w 15 minut. Jak wybrać?

Dla wielu z nas wybór pożyczki na 60 dni online może okazać się niezwykle skomplikowany. Często zwyczajnie nie mamy pojęcia o tym, co decyduje o atrakcyjności danej oferty. Wiemy, że chcemy zaciągnąć najtańsze zobowiązanie, które nie narazi nas na zbyt wysokie koszty. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jakie powinno posiadać ono warunki.

Pamiętajmy, że najważniejszą kwestią jest RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, wyrażona w wartościach procentowych. Na jej wysokość mają wpływ wszystkie koszty, które będziemy ponosić w ramach zaciągniętej pożyczki. Oprócz RRSO, w warunkach ofert często umieszczany jest koszt pożyczki, na który również warto zwracać uwagę. Dodatkowo sprawdźmy, ile wynosi całkowita kwota do spłaty i jak wysoka jest rata. Wszystkie te czynniki wpływają na to, czy dana oferta jest konkurencyjna.

Pożyczki online bez bik

W ofertach firm pożyczkowych znajdziemy także dedykowane opcje, np. pożyczki online bez bik. Są one zaciągane przez osoby, które:

— Mają złą historię w BIK i posiadają niespłacone długi;

— Są wpisane do KRD i/lub innych rejestrów dłużników, które zazwyczaj sprawdzają firmy pożyczkowe i banki;

— Mają konta zajęte przez firmę komorniczą w ramach postępowania egzekucyjnego.

Takie zobowiązania są udzielane na specjalnych warunkach, które są nieco łagodniejsze niż te, którymi cechują się klasyczne pożyczki. Możemy skorzystać z takiej pomocy nawet wtedy, gdy nasze długi osiągają wysokie sumy. Pożyczki bez baz jednak najczęściej są droższe, więc wiążą się nie tylko z uiszczaniem wyższych rat, ale także z większą całkowitą kwotą do spłaty. Są one jednak w wielu przypadkach jedyną opcją, dzięki której możemy wyplątać się z kłopotów.

 

Pożyczki online na raty. Najlepsze oferty

Jeśli zależy nam na znalezieniu najkorzystniejszej pożyczki online, warto zapoznać się z aktualnymi rankingami. Są one przygotowane przez specjalistów finansowych, którzy na podstawie analizy układają listę najlepszych na dany moment pożyczek. Dzięki temu zyskujemy pewność, że firma, z którą podpiszemy umowę, jest wiarygodna i bezpieczna, a warunki, które nam proponuje są atrakcyjne.

Najlepsze oferty pożyczki online na raty w kwocie 1000 zł

WONGA

— Kwota pożyczki: od 1000 zł do 15 000 zł!

— Okres spłaty: od 3 do 36 miesięcy

— RRSO: 67,84%

— Koszt pożyczki: 91,80 zł

— Miesięczna rata: 363,94 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 1091,80 zł

KREDYT OK

— Kwota pożyczki: od 1000 zł nawet do 7000 zł!

— Okres spłaty: od 3 do 4 miesięcy

— RRSO: 73,68%

— Koszt pożyczki: 192,97 zł

— Miesięczna rata: 397,65 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 1192,97 zł

LOANME

— Kwota pożyczki: od 1000 zł do 6000 zł

— Okres spłaty: Max 5 tygodni

— RRSO: 462,8%

— Koszt pożyczki: 155,75 zł

— Miesięczna rata: 232,48 zł

— Całkowita kwota do spłaty: 1162,38 zł

Jak wziąć pożyczkę?

Większość firm pozabankowych umożliwia wnioskowanie o pożyczki online na raty przez internet.

1. Wystarczy, że wypełnimy elektroniczny wniosek, w którym wpiszemy nasze dane osobowe i niezbędne informacje (np. wysokość miesięcznych wydatków, wysokość dochodów, ewentualne zadłużenia, które spłacamy).

2. Po wysłaniu wniosku do firmy pożyczkowej musimy potwierdzić nasze dane osobowe. Weryfikacja tożsamości zazwyczaj odbywa się za pomocą przelewu na symboliczną kwotę. W takiej sytuacji przelewamy 1 grosza lub 1 złotówkę (w zależności od wymogów) na podane na stronie konto. Celem tego typu działań jest uzyskanie przez parabank naszych danych, aby porównać je z tymi, które zostały wprowadzone we wniosku. Jest to swoiste zabezpieczenie dla obu stron.

Niektóre parabanki udostępniły specjalne aplikacje mobilne, z których możemy skorzystać, jeśli chcemy przyspieszyć proces potwierdzenia tożsamości. Wówczas wystarczy, że zalogujemy się poprzez aplikację do naszej bankowości elektronicznej, a firma pozabankowa automatycznie otrzyma nasze dane. Wówczas wydanie decyzji pożyczkowej jest szybsze, gdyż nie musimy czekać na dotarcie przelewu.

3. Po wykonaniu powyższych pozostaje nam czekać na udzielenie pożyczki i przelanie środków na nasze konto, którego numer wpisaliśmy we wniosku. Najczęściej przebiega to ekspresowo, a pieniądze pojawiają się na drugi dzień. Jeśli skorzystaliśmy z czeku GIRO, udajemy się do punktu pocztowego i za okazaniem dowodu osobistego pobieramy gotówkę do rąk własnych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.