Twój kredyt to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Musisz pamiętać, że decydując się na zadłużenie akceptujesz wszystkie warunki umowy. Kredyty gotówkowe są coraz bardziej popularne i niezwykle łatwo je uzyskać. Banki upraszczają procedury konieczne do wypełnienia, a wnioski coraz częściej wystarczy złożyć online. Nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji, kierowanych wyłącznie emocjami. Pomimo łatwości z jaką uzyskasz kredyt gotówkowy, zastanów się kilka razy czy jest on dla Ciebie jak najlepszy.

Czego musisz unikać

Jest kilka charakterystycznych cech umowy, której lepiej nie podpisywać. Z nami dowiesz się jakie kredyty gotówkowe nie są warte Twojej uwagi.

  • Umowa

Jeżeli zależy Ci na tym, by spłacać zadłużenie bez większych kłopotów musisz poznać dokładnie wszystkie jego warunki. Banki nie zawsze udzielają od razu wszystkich istotnych informacji. Możesz więc, a nawet musisz samodzielnie poznać całą umowę zanim ją podpiszesz. Jeżeli zawiera ona dużo niejasnych podpunktów, dodatkowo okazuje się, że bank wymaga licznych opłat okołokredytowych, być może lepiej znaleźć inne zadłużenie.

  • Prowizja za udzielenie zadłużenia

Obecnie kredyty mają bardzo niskie oprocentowanie nominalne. Spowodowane jest to obniżeniem stóp procentowych NBP. Banki jednak by nie tracić na usłudze podnoszą marzę oraz prowizję. Dokładnie sprawdź czy kredyty gotówkowe, które masz na uwadze nie są związane ze zbyt wysokimi opłatami za udzielenie pożyczki. Decydując się na minimalne koszta znacznie poprawisz jakość oferty.

  • Dodatkowe usługi

Bank nie chce udzielić Ci kredytu zanim nie zdecydujesz się na skorzystanie z innych produktów instytucji? Wiele banków, nie będzie narażało Cię na dodatkowe koszta. Zaciągając kredyt nie musisz otwierać nowego rachunku, szczególnie, że często związane jest to z miesięcznymi opłatami. Dolicz je do swoich rat i porównaj z innymi zadłuzeniami, być może po takiej analizie kosztów będą korzystniejsze pod wzgędem finansowym.

  • Zbyt krótki okres kredytowania

Zależy Ci na tym by rozłożyć raty na jak najmniejsze? Zdecyduj się na kredyt gotówkowy z długą spłatą. Zyskasz nie tylko więcej czasu, mniejsze miesięczne opłaty ale także podwyższysz swoją zdolność kredytową. Jeżeli bank wymaga od Ciebie spłaty zadłużenia w bardzo krótkim czasie, możesz sprawdzić na jakich warunkach udzielany jest taki kredyt w innym banku. Obecnie wiele instytucji pozwala na rozłożenie spłaty pożyczek lub kredytów gotówkowych nawet na 8 lat.

  • Możliwość wcześniejszej spłaty

Choć nie każdy ma taką możliwość, nie możesz wykluczyć, że zechcesz uregulować swoje zadłużenie wcześniej. Sprawdź zatem, czy bank nie wymaga w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu dodatkowej opłaty z tego tytułu. Na rynku jest wiele ofert, które umożliwiają takie działanie bez ponoszenia kosztów.

Zadbaj o swój komfort

Jeżeli chcesz znaleźć idealnie dopasowaną usługę masz taką możliwość. Wystarczy, że dostępne na rynku kredyty gotówkowe porównasz z tym czego oczekujesz i zastanowisz się, która z ofert daje Ci szansę w pełni wykorzystać zadłużenie. Nie musisz tego robić osobiście. Masz wiele możliwości, a najłatwiejszą jest skorzystanie z darmowych narzędzi finansowych. Ranking kredytów, lub aktualne porównanie banków na pewno pomogą Ci zebrać niezbędne informacje. Pamiętaj, że decyzja podjęta w kilka minut będzie miała znaczenie na wiele aspektów Twojego życia. Lepiej zatem wcześniej przygotować się do tego odpowiednio i nie martwić się późniejszymi problemami.

Comments are disabled.