Ułatw sobie życie, łącząc swoje długi w jedną łatwą do zarządzania miesięczną płatność. Przestań żonglować wieloma pożyczkami i kartami kredytowymi od wielu pożyczkodawców. Oszczędź czas i pieniądze dzięki kredytowi konsolidacyjnemu.

Czy konsolidacja zadłużenia jest dla Ciebie odpowiednia?

Konsolidację warto rozważyć z dwóch powodów:

Konsolidacja zadłużenia: kiedy ma sens?

Zadłużenie może być trudne do zniesienia, zwłaszcza gdy płatności kartami kredytowymi, pożyczki konsumenckie i pożyczki studenckie nadal kumulują się oprócz wydatków na życie. Przytłoczeni nawałnicą miesięcznych rachunków wielu ludzi traktuje konsolidację jako alternatywę. Usprawnienie zadłużenia może być użytecznym sposobem radzenia sobie z nieustępliwym obciążeniem finansowym i obniżania kosztów, ale nie jest dla każdego. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zdecydowaniem się na kredyt konsolidacyjny. Konsolidację warto rozważyć z dwóch powodów: aby zaoszczędzić pieniądze dzięki korzystniejszemu oprocentowaniu i ułatwić sobie terminowe dokonywanie płatności.

Argumenty za konsolidacją: niższe odsetki.

Załóżmy, że masz przy sobie kilka kart kredytowych z dwucyfrowymi stawkami. Jeśli spłacasz terminowo od kilku lat i masz przyzwoity kredyt, możesz kwalifikować się do pożyczki o znacznie niższym oprocentowaniu. Anulowanie zadłużenia na karcie kredytowej za pomocą tańszej pożyczki może drastycznie zmniejszyć wysokość odsetek spłacanych przez cały okres pożyczki. Fakt, że pożyczka ma określony termin, działa również jako hamulec wysokości spłacanych odsetek. W przypadku sald na karcie kredytowej konsument może zrezygnować z płacenia minimalnej kwoty, która często pokrywa tylko odsetki i prawie nie zajmuje się kapitałem. Jeśli zrobisz to przez lata, odsetki od zakupu mogą okazać się znacznie wyższe niż początkowy kapitał. Z kolei w przypadku pożyczki dług musi zostać spłacony do końca okresu kredytowania.

Pokusa stałych stawek, uproszczonych płatności.

Jeśli masz pożyczkę o zmiennej stopie procentowej, innym powodem konsolidacji może być ustalenie stałej stopy procentowej. Przy stałej stopie wiesz, jakie będą koszty odsetek, niezależnie od zmian rynkowej stopy procentowej, która decyduje o wzroście lub spadku stóp zmiennych. W ten sposób nie będziesz narażać się na ryzyko wzrostu kursu. Wreszcie, jeśli żonglowanie mnóstwem rachunków z karty kredytowej spowodowało, że zapomniałeś o płatności lub dwóch, konsolidacja może pomóc.

Dokonywanie płatności na czas jest kluczem do dobrej zdolności kredytowej. Jeśli konsolidacja wielu spłat długu w jedną może pomóc ci w tym – warto to rozważyć.

A co z pożyczkami studenckimi?

Jeśli masz zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, kwestia konsolidacji staje się bardziej skomplikowana. Kluczowe czynniki obejmują to, jak szybko chcesz spłacić te pożyczki i jaka część Twojego zadłużenia szkolnego pochodzi z pożyczek rządowych.

Comments are disabled.