Obecnie banki aby zainteresować klientów swoimi usługami muszą ze sobą dość mocno konkurować. Nie ma się co temu dziwić, ilość banków na rynku rośnie z każdym rokiem. Darmowe konta czy dodatkowe opcje dla posiadaczy kont nie są już tymi produktami, które dla zainteresowanych osób są najbardziej atrakcyjne.

Kredyt w walce o klienta

Coraz większa ilość banków zauważa rosnące zainteresowanie klientów kredytami gotówkowymi. Dlatego też dopasowują oferty na kredyty tak, aby spełniały one oczekiwania jak największej ilości zainteresowanych nimi osób. To daje im możliwość przyciągnięcia uwagi jak największej ilości potencjalnych przyszłych klientów. Obecnie coraz częściej banki proponują kredyty na bardzo przejrzystych zasadach. To dla sporej grupy osób zainteresowanych taką formą finansowania dobry sposób, gdyż doskonale wiedzą, ile ich będzie kosztował kredyt. Oczywiście banki musza także udzielić informacji na temat tego, ile wynosi prowizja czy w jakiej wysokości ustalono oprocentowanie danego kredytu. Jednakże coraz częściej klienci nie zwracają uwagi na te dane, chcą bowiem wiedzieć jedynie, ile będą musieli zapłacić co miesiąc do banku tytułem raty miesięcznej.

Dodatkowe opcje dla klientów

Coraz częściej w zapisach umów kredytowych znajdują się także dodatkowe opcje, z których klienci mogą skorzystać i które są korzystne przede wszystkim dla nich. Do najbardziej popularnych i najczęściej spotykanych z pewnością należy zaliczyć tak zwane wakacje kredytowe jak również zwrot części zapłaconych odsetek. Pierwsza opcja to wygodny sposób na to, aby przez pewien czas nie płacić bankowi należnych rat. Można dzięki temu spłacić inne zobowiązania czy sfinansować nagle pojawiające się wydatki bez konieczności poszukiwania nowego kredytu. Jednak aby można było z takiego rozwiązania skorzystać, zazwyczaj banki wymagają przede wszystkim terminowego regulowania rat. Taki zapis znajduje się w umowie, i każdy klient przed jej podpisaniem może się z nim dokładnie zapoznać. Umowa określa także to, w jaki sposób należy powiadomić bank o planowanej przerwie jak również na jaki czas można zawiesić spłatę rat. Zazwyczaj jest to okres trzy lub sześciomiesięczny, najczęściej uzależniony od okresu spłaty zobowiązania. W przypadku dłuższych okresów spłaty kredytu banki często umożliwiają dzielenie okresu wakacji kredytowych, co dla klienta jest bardzo korzystne. Ponieważ jednak każdy bank tego typu opcje ustala sam, warto przed podpisaniem umowy zasięgnąć informacji o szczegółach propozycji. Niektóre banki stosują również korzyści dla klientów polegające na częściowym zwrocie kwoty, zapłaconej w ratach jako odsetki. Tutaj także klienci musza spełnić wynikające z zapisów umowy warunki. Terminowe regulowanie rat zobowiązania jest tym, który pojawia się najczęściej. Takie opcje, pomimo tego iż wynikają z nich korzyści przede wszystkim dla klientów są bardzo korzystne także dla banków. Dzięki temu bowiem mogą one liczyć na znacznie lepszy odsetek terminowo regulowanych kredytów.

Comments are disabled.