Kredyty mają to do siebie, że trzeba zapłacić najpierw odsetki a potem dopiero sam kredyt a jak wiadomo zdarza się tak, że oprocentowanie takiego kredytu gotówkowego jest dosyć wysokie i nie każdego stać na to by go sobie wziąć. Jednakże w wielu sytuacjach to właśnie kredyty mogą sprawić, że uda się zrealizować marzenia czy zakupić niezbędne sprzęty.

Gdzie po kredyt

Aby mieć pewność, że kredyt jest bezpieczny i nie narazi na zbyt wielkie koszty, powinno się dobrze wybrać miejsce w którym klient będzie się o niego ubiegał. Obecnie jedyne instytucje, które podlegają wielu regulacjom oraz kontroli w tym aspekcie to banki. Oczywiście ubiegając się o taką pożyczkę musimy liczyć się z tym, że bank może nam odmówić udzielenia kredytu ze względu na przykład na to, że mamy słabe zarobki a wylicza je poprzez zestawienie zarobionych pieniędzy z ostatniego pół roku pracy. Każdy pracodawca ma obowiązek takie pismo wystawić, więc nie jest to żaden problem dla klienta ubiegającego się o taką formę pożyczenia pieniędzy od banku. Warto brać kredyty , które mają bardzo niskie oprocentowanie , ponieważ wówczas rata miesięczna jest niższa. Może się jednak zdarzyć, iż przy krótkim okresie kredytowania rata będzie zbyt wysoka dla domowego budżetu, wówczas znaczne lepiej zdecydować się na rozłożenie spłaty na dłuższy okres, nawet jeżeli miałoby to oznaczać spłatę odsetek w nieco wyższej wysokości. Dobrze jest porównać ze sobą oferty wielu banków, aby wybrać najlepiej dopasowaną do wymagań danego klienta.

Jak dopasować ofertę kredytową

Aby mieć pewność, że kredyt został idealnie dobrany najlepiej określić swoje wymagania wobec oferty jak również możliwości dotyczące spłaty. Na początek powinno się określić, jaka kwota będzie potrzebna. Zdarza się, że banki na podstawie zdolności kredytowej klienta proponują znacznie więcej, jednak wtedy zwiększa się łączną kwota do spłaty. Dlatego też nawet jeżeli taka propozycja zostaje przedstawiona, lepiej z niej nie korzystać, tylko starać się o przyznanie niezbędnej kwoty. Ponadto dobrze jest przeliczyć, jaka suma z domowego budżetu może być miesięcznie przeznaczona na spłatę kredytu. Dokonując tych obliczeń należy uwzględnić nie tylko stałe, miesięczne opłaty, ale także koszty utrzymania czy wziąć pod uwagę niespodziewane wydatki. Dlatego też lepiej jest przyjąć nieco mniejszą wartość niż sumę, która byłaby sporym obciążeniem. Mając wiedzę odnośnie kwoty miesięcznej raty o wiele łatwiej będzie można dopasować ofertę pod względem długości jej trwania. Kredyt można zawierać na krótki okres czasowy, ale też na długi i może on sięgnąć nawet do trzydziestu lat, ale wtedy trzeba mieć też odpowiedni wiek, aby się zakwalifikować do takiej pożyczki. Zazwyczaj bowiem na tak długi czas przyznawane są jedynie kredyty mieszkaniowe. Ponadto w ofercie kredytowej powinno się zwrócić uwagę na opłaty takie jak prowizja od udzielenia kredytu czy podobne, o których zazwyczaj banki nie wspominają w reklamach, a mogą one znacząco podnieść kwotę miesięcznej raty.

Comments are disabled.