netcredit.pl

Pożyczki Pozabankowe

Pożyczki i kredyty przestały być już wyłączna domeną banków. Obecnie udzielają ich także tzw. instytucje pozabankowe. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, gdyż przychodzą z pomocą osobom, które niejednokrotnie popadły w problemy finansowe i nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku w banku. Jednakże, czy pożyczki pozabankowe są pozbawione wad?

Jakie formy przybierają pożyczki pozabankowe?

W tym przypadku mamy do czynienia ze zróżnicowanym produktem. Przykładowo, firma Provident oferuje pożyczki z możliwością spłaty gotówką (a nie przelewem bankowym). W tym przypadku przedstawiciel co tydzień zapuka do naszych drzwi celem odebrania należnej części kapitału wraz z odsetkami. Inną opcją jest pożyczka udzielana za pośrednictwem smsów. Oznacza to, iż cały proces odbywa się przy obustronnej wymianie wiadomości.

Jakie są ich cechy wspólne?

Najczęściej podkreślaną cechą pożyczek pozabankowych jest brak weryfikacji w BIKu. Oznacza to, iż pieniądze mogą otrzymać również te osoby, które w tej bazie danych nie cieszą się dobrą historią. Ponadto, wszystkie dostępne rozwiązania proponują możliwość uzyskania kwot nawet do 7 000 zł na pokrycie niespodziewanych wydatków czy przejściowych problemów. Wszystko to od ręki i bez zbędnych formalności.

Jakie są wady tego rozwiązania?

Zdarza się, iż firma wymaga przystąpienia do ubezpieczenia, które oferują przedstawiciele danej firmy. W przypadku, gdy klient nie chce skorzystać z takiego ubezpieczenia, zobowiązany jest do przedstawienia innego, które ma dokładnie ten sam zakres. W praktyce, jest to niemalże niemożliwe i wiąże się z wydłużeniem całego procesu uzyskania pożyczki.

Warto również zwrócić uwagę na dostępne kwoty. Przeważnie pierwsza pożyczka wynosi nie więcej niż 1000 zł. A każda kolejna jest stopniowo coraz wyższa. Przykładowo, firma SMS365.pl udziela pożyczki w wysokości 2000 zł dopiero za piątym razem.

Kolejnym ważnym aspektem jest oprocentowanie. Niestety, podmioty te ze względu na przyjęte wymagania w stosunku do klientów są narażone na dużo wyższe ryzyko. Rekompensują je sobie wyższym kosztem pozyskania kapitału.

Podsumowując…

Zwykło się uważać, iż pożyczki od para banków są rozwiązaniem dobrym dla osób, które nie są w stanie uzyskać środków pieniężnych w tradycyjnym banku. Jednakże z ich oferty mogą skorzystać również podmioty posiadające pozytywna opinię w BIKu. Należy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, iż koszt udzielenia kapitału jest tutaj zdecydowanie wyższy.

Masz problem z bankami? Nie chcą ci udzielić kredytu lub proponują bardzo niekorzystne warunki, a do tego wysokość kosztów manipulacyjnych cię przeraża… Nie trać czasu! Pomyśl, czy nie bardziej opłacają się pożyczki pozabankowe. Nie dość, że czas dostania takiej pożyczki jest bardzo krótki, to jeszcze ich koszt jest o wiele niższy. Zazwyczaj nie wymagają również wypełniania tysięcy dokumentów i dostarczania jeszcze większej ich ilości z urzędów.

Do tego pożyczki pozabankowe spłacasz, kiedy chcesz, a wysokość raty sam ustalasz. Warto? Oczywiście, że tak! Potwierdza to wiele osób, które już skorzystały z takich pożyczek. Dlatego pożyczki pozabankowe są tak popularne. Czy to chwilówki, czy inne pożyczki. Nikt nie będzie cię sprawdzał tysiąc razy, nie będzie namawiał do wzięcia większego kredytu czy przyjęcia bardzo niekorzystnych warunków. To ty o wszystkim decydujesz. Możesz też sprawdzić, gdzie najbardziej się opłaca wziąć taką pożyczkę oraz jakie są opinie na temat danej firmy czy osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *