netcredit.pl

Pożyczki pod zastaw samochodu

Rynek firm pożyczkowych rozwija się coraz prężniej. Obecnie co dziesiąty Polak korzystał z firm pozabankowych. Ze względu na tak duże zainteresowanie ich usługami, instytucje pozabankowe proponują coraz nowsze oferty. Jedną z takich ofert jest pożyczka pod zastaw samochodu.

Pożyczka pod zastaw samochodu ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim umożliwia zyskanie wyższej kwoty pożyczki niż w przypadku standardowej pożyczki. W zależności od firmy klient może otrzymać nawet 100% lub 110% wartości samochodu (wartość samochodu jest ustalana bezpośrednio przez daną firmę). Niekiedy kwota pożyczki może wynieść aż 100 000 zł. Przyznaną kwotę klient może przeznaczyć na dowolny cel.
Okres spłaty jest wydłużony nawet do 72 miesięcy. Dzięki temu klient nie musi oddawać pożyczonej kwoty jednorazowo. Może ją zwrócić w dogodnych miesięcznych ratach.

W ofercie pożyczki pod zastaw samochodu auto jest zastawem, ale klient może cały czas z niego korzystać. Jest to wygodne: pożyczkobiorca może bowiem normalnie funkcjonować przez cały okres spłaty zobowiązania. Nie musi nigdzie odstawiać samochodu w celu zabezpieczenia go np. przed ewentualną kolizją.
Wiele firm pożyczkowych reklamuje się, że nie biorą pod uwagę innych zobowiązań klientów w przypadku skorzystania z oferty pożyczki pod zastaw auta. Pojazd wystarczająco zabezpiecza zobowiązanie, nie ma więc konieczności weryfikowania zdolności kredytowej klienta. Pożyczkobiorca nie jest też weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Biurze Informacji Gospodarczej (BIG), ani w Krajowym Rejestrze Długów (KRD).

Zaletą tej formy zadłużenia są również koszty, znacznie niższe niż w przypadku innych pożyczek. Skorzystanie z pożyczki pod zastaw auta jest także o wiele bardziej korzystne niż oddanie pojazdu do lombardu.

Formalności dotyczące tej formy pożyczki są minimalne. Wniosek można złożyć wygodnie przez Internet. Decyzja kredytowa przy pożyczkach pod zastaw samochodu zazwyczaj jest podejmowana w przeciągu 24 godzin. Jest to bardzo krótki czas rozpatrywania wniosku, biorąc pod uwagę wysokość pożyczki (zazwyczaj dość wysoką).

Wymagania dotyczące pojazdu

Wymagania dotyczące auta, który ma stanowić zastaw pożyczki, są prawie takie same we wszystkich firmach. Samochód będący zastawem nie może być starszy niż 12 lat. Nie powinien być na kredyt lub na leasing (musi być kupiony za gotówkę). Wymagana jest także polisa AC (gdyż w przypadku kolizji firma pożyczkowa nie posiada zabezpieczenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *