netcredit.pl

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego – w jakiej firmie?

Niekiedy nagle pojawia się pilna potrzeba pozyskania dodatkowej gotówki. Szybka pożyczka online to prosty i wygodny sposób na zwiększenie stanu finansów w portfelu bez zbędnych formalności. Do wzięcia pożyczki online zazwyczaj wystarczy dowód osobisty, aktualny adres e-mail, działający telefon komórkowy oraz konto bankowe z dostępem do Internetu.

Po wypełnieniu wniosku internetowego firma pożyczkowa musi zweryfikować dane klienta. Najczęściej klient musi wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę (np. 1 gr), dzięki któremu dane mogą zostać sprawdzone. Konto, z którego jest wykonywany przelew musi należeć do pożyczkobiorcy.

Niekiedy jednak osoba zainteresowana pożyczką nie może wykonać przelewu weryfikacyjnego (bo np. konto ma stan zerowy, albo przy wykonywaniu przelewu musi go potwierdzić za pomocą listy haseł, których w danej chwili nie posiada). W odpowiedzi na tego rodzaju sytuację powstały inne możliwości weryfikacyjne.
Firmy, które nie wymagają wykonywania przelewu przez klienta, to: Provident, TAKTO, pożyczkaOK, Kredito24, Zaimo, Pandamoney oraz ExtraPortfel.

Pożyczka z dostawą do domu

Najprościej jest skorzystać z oferty Providenta. Posiada on możliwość dostarczenia gotówki pod wskazany adres. W ten sposób może dokonać weryfikacji danych. Raty mogą być spłacane w cyklach tygodniowych za pośrednictwem pracownika firmy, który po odbiór rat przyjeżdża bezpośrednio do domu klienta. Koszt takiej usługi jest wliczony w wysokość rat. Przy tej ofercie pożyczkobiorca nie musi wcale posiadać konta bankowego.

Inne sposoby na weryfikowanie danych

Firmy TAKTO, pożyczkaOK, Kredito24, Zaimo, Pandamoney oraz ExtraPortfel nie dostarczają gotówki pod wskazany adres. Pieniądze są przekierowane na rachunek pożyczkobiorcy. Jednak firmy te także nie wymagają wykonywania przez konsumenta przelewu weryfikacyjnego. Potwierdzenie danych klienta odbywa się za pośrednictwem specjalnych aplikacji, które po udostępnieniu dostępu do konta bankowego pożyczkobiorcy weryfikują właściciela konta. Weryfikacja ta odbywa się automatycznie. Ważne, aby konto należało do pożyczkobiorcy.

Ta forma weryfikacji jest dla klienta korzystniejsza, gdyż nie trwa tak długo jak przelew weryfikacyjny. W przypadku przelewu należy czekać aż transfer zostanie dokonany na konto firmy pożyczkowej (może to zająć kilka godzin) oraz aż dane nadawcy przelewu zostaną potwierdzone przez instytucję udzielającą pożyczki.

Firmy pożyczkowe wychodzą coraz bardziej naprzeciw oczekiwaniom klientów. Ciekawe, jakie dalsze udoskonalenia pojawią się na rynku pożyczek w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *