netcredit.pl

Kredyt Bez Zaświadczeń

Wchodzisz do banku i wyrażasz chęć wzięcia kredytu. Bankier wylicza ci dokumenty, których potrzebujesz. Nie masz pracy? Nie dostaniesz kredytu. Masz za niskie dochody? Też nie dostaniesz! Dlatego nie warto nawet iść do banku. Tobie potrzebny jest kredyt bez zaświadczeń. W związku z tym warto się za nim rozejrzeć na przykład w Internecie. Znajdziesz go wśród ofert wielu firm, co pozwoli ci wybrać umowę z najkorzystniejszymi warunkami.

Często wymienianymi zaletami, jeśli chodzi o kredyt bez zaświadczeń, są szybkość otrzymania pieniędzy, korzystne warunki umowy, elastyczność spłacania kredytu. Można samemu ustalać wysokość raty, co jest bardzo wygodne. Ponadto te kredyty są po prostu wygodne. Nie musisz biegać po urzędach czy liczyć na wiecznie zabieganego szefa. Możesz zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń przez Internet, a przy okazji zobaczyć, które firmy są najlepsze i co sądzą o nich ich klienci. Dlatego w przypadku, gdy jesteś w trudnej sytuacji życiowej i finansowej, nie wahaj się i weź pożyczkę.

Fakt, iż parabanki udzielają pożyczek bez dodatkowych zaświadczeń o zatrudnieniu czy dochodach nikogo nie dziwi. Jednakże, czy w tradycyjnym banku można uzyskać kredyt bez zbędnych formalności? Jak się okazuje, wiele placówek bankowych nie oferuje typowych kredytów bez zaświadczeń, aczkolwiek wprowadziły one liczne ułatwienia.

O jakich zaświadczeniach mowa?

Przede wszystkim mowa tu o dokumentach poświadczających nasze zarobki oraz zatrudnienie. Niestety, wiele osób (bezrobotnych czy pracujących na czarno) nie ma możliwości ich przedstawienia, co automatycznie dyskwalifikuje je ze standardowej procedury weryfikacyjnej. Jednakże należy szczególnie mocno podkreślić, że mimo braku konieczności dostarczenia zaświadczeń o dochodach, wymaga się, aby klient posiadał jakiekolwiek ich źródło!

Czy każdą kwotę można uzyskać bez zaświadczeń?

Nie. Jednakże, niektóre instytucje oferują uproszczone procedury w przypadku kredytów nawet do wysokości 20 000 zł. Taka kwota powinna być wystarczająca dla zażegnania chwilowych problemów finansowych.

W jaki sposób uzyskać potrzebne środki?

O taki kredyt można osobiście starać się w placówce banku lub za pośrednictwem Internetu. Ta druga opcja jest szczególnie często wybierana, gdyż nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Oprócz wypełnienia stosownego wniosku, należy spodziewać się telefonu weryfikacyjnego. Po przejściu tej procedury i udzieleniu kredytu, bank prosi o dosłanie odpowiednich dokumentów czy oświadczeń.

U kogo zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń?

Taką opcję oferuje m.in. mBank, który jest firmą nastawioną na bankowość elektroniczną. Ponadto kredyt bez zaświadczeń i drogą on-line można uzyskać w T-Mobile Usługi Bankowe, iGotówka, iKredyt oraz Bank Smart. Jednakże, np. iGotówka podlega pod BNP Paribas i to on ostatecznie decyduje o przyznaniu kredytów. Podobnie rzecz się ma w przypadku iKredytu, który należy do Getin Online. Dlatego też, posiadanie pozytywnej historii kredytowej z pewnością dodatnio wpłynie na ostateczną decyzję w sprawie kredytu.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Istnieją specjalne uproszczone procedury dla pewnych grup zawodowych, np. lekarzy, prawników, księgowych, czy nawet weterynarzy. Wówczas należy legitymować się dyplomem ukończenia studiów bądź dokumentem potwierdzającym wykonywanie zawodu oraz dowodem osobistym.

Podsumowując…

Nie należy mylić pojęcia „kredyt bez zaświadczeń” z „kredytem bez dochodów”. Zawsze, niezależnie od przyjętych uproszczeń, klient musi posiadać jakieś źródło dopływu pieniędzy. Mimo to warto przejrzeć oferty typowych placówek bankowych, gdyż ich propozycje mogą okazać się korzystniejsze niż te parabanków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *