netcredit.pl

Ile kosztuje przedłużenie chwilówki online?

Najlepiej jest spłacać swoje zobowiązania terminowo. Niestety, niekiedy mogą się jednak pojawić pewne nieprzewidziane sytuacje, które uniemożliwiają spłatę danej kwoty w wyznaczonym czasie. W takiej sytuacji nie należy pozostawiać sprawy swojemu biegowi i czekać na wezwanie windykatora. Najlepiej skontaktować się z firmą pożyczkową i wydłużyć okres spłaty.

W przypadku większości firm takie przedłużenie jest możliwe. Wiąże się jednak, niestety, z dodatkowymi kosztami dla klienta. W zależności od firmy, koszty te mają bardzo różną wysokość. Zazwyczaj jest ona uzależniona od wysokości pożyczki oraz od czasu, o jaki klient chce wydłużyć spłatę. Przykładowo dla pożyczek od 500 zł do 1000 zł koszt przedłużenia na 7 dni waha się od 65 zł (firma Creditstar) do 176 zł (firma Lendon). Koszt przedłużenia na 14 dni waha się od 125 zł (firma Ferratum) do 270 zł (firma OK Money). Opłata za przedłużenie na 30 dni to od 160 zł (PandaMoney) do 310 zł (Pożyczka Plus).

Jednak jeśli klient jest przekonany, że nie uda mu się dokonać spłaty w terminie, powinien zdecydować się na takie przedłużenie. Uniknie dzięki temu wysokich opłat za monity (wezwania do zapłaty) oraz za postępowanie windykacyjne i komornicze. Zwłaszcza to ostatnie jest niezwykle kosztowne: opłaty za egzekucję komorniczą nierzadko przekraczają wartość pierwotnie zaciągniętej pożyczki.

W większości przypadków klient może złożyć wniosek o przedłużenie terminu spłaty elektronicznie po zalogowaniu się na swoje konto na stronie www danej firmy pożyczkowej. W panelu klienta powinna znaleźć się opcja przedłużenia oraz informacje dotyczące tego przedłużenia. Informacje tego rodzaju są, oczywiście, także dostępne w umowie pożyczki lub w regulaminie. Zanim więc wyślemy wniosek o przedłużenie, sprawdźmy dokładnie, jakie koszty są z tą czynnością związane.

Jeśli firma pożyczkowa nie ma możliwości przedłużenia terminu spłaty przez Internet, należy wypełniony wniosek zostawić w oddziale firmy, albo złożyć dyspozycję przedłużenia drogą telefoniczną lub e-mailową.
Ważne jest, żeby nie czekać ze złożeniem wniosku o przedłużenie pożyczki do chwili otrzymania monitu. Najlepiej taki wniosek złożyć jeszcze przed upływem okresu wymagalności zadłużenia (standardowo jest to 30 dni), albo tuż po tym okresie (ale nie później niż 3 dni po). Firmy pożyczkowe bardzo szybko przekazują informację o nieterminowo regulowanych zobowiązaniach do działu windykacyjnego. A kontakt ze strony windykatora oznacza dla klienta dużo stresu i dodatkowe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *