netcredit.pl

Chwilówki ze spłatą do 60 dni

Większość dostępnych na rynku chwilówek to pożyczki udzielane na 30 dni. Jednak niekiedy taki okres spłaty jest niewystarczający dla klienta. Wychodząc na wprost oczekiwaniom klientów, niektóre firmy wydłużyły okres spłaty swoich chwilówek nawet do 60 dni!

Firm pożyczkowych, które mają okres spłaty dłuższy niż 30 dni, jest póki co niewiele. Nie ma w tym niczego dziwnego: większość instytucji woli udzielić pożyczki z 1-miesięcznym okresem spłaty i ewentualnie odpłatnie przedłużyć ten okres na kolejne okresy. Dzięki takim przedłużeniom instytucje pożyczkowe sporo zarabiają.

Z drugiej jednak strony – rynek usług pożyczkowych wciąż się rozwija. Pojawia się na nim coraz więcej firm zajmujących się udzielaniem chwilówek. Możliwe więc, że już niedługo klienci będą mieli do wyboru więcej ofert, w których termin spłaty wynosi 60 (lub nawet więcej) dni.

Póki co do grupy firm udzielających pożyczki z terminem wymagalności 60 dni należą między innymi: Wonga, Zaplo.pl, Provident, InCredit, Zaimo oraz Pożyczka Plus.

Forma spłaty przy okresie dłuższym niż 30 dni

Pożyczki udzielone na okres ponad 30 dni spłacane są w miesięcznych ratach. Wyjątkiem jest Provident, który może mieć spłatę w ratach tygodniowych, oraz Pożyczka Plus, która udziela pożyczki na 45 dni ze spłatą jednorazową.

Najkorzystniejsze oferty

Najkorzystniejsze finansowo propozycje mają:

  • Wonga: maksymalna kwota pożyczki to 750 przy 60 dniach, ale całkowity koszt to zaledwie 10 zł (oferta kierowana tylko dla nowych klientów);
  • Provident: oferuje pożyczkę nawet na 90 dni, maksymalna kwota pożyczki to 1000 zł, koszt przy okresie spłaty 90 dni wynosi 241 zł; dodatkowo Provident proponuje możliwość spłaty w ratach tygodniowych (często spłata mniejszych kwot jest dla klienta bardziej korzystna) oraz ma w ofercie usługę dojazdu pracownika do domu klienta (także w celu odebrania raty);
  • InCredit: koszt pożyczki 1000 zł udzielonej na 60 dni to 300 zł.
    Większość klientów firm pożyczkowych korzysta z darmowych chwilówek, gdyż uważa, że to najkorzystniejsza oferta. Jednak większość takich pożyczek ma okres spłaty 30 dni, który może okazać się za krótki. A jego przedłużenie oznacza już dla pożyczkobiorcy dodatkowe koszty.

Każdy klient instytucji pozabankowej udzielającej chwilówek powinien więc bardzo dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Jeżeli stwierdzi, że nie będzie w stanie spłacić zadłużenia w ciągu 30 dni, lepiej od razu zdecydować się na okres spłaty 60 dni, nawet jeśli jest to oferta z naliczoną prowizją. Bardzo często wysokość tej prowizji jest znaczni niższa niż opłata za przedłużenie okresu spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *